Vítejte v naší mateřské škole

Naše státní mateřská škola se nachází v Soběšicích, zřizovatelem je úřad Brno-sever. Soběšice je malebná část obklopena přírodou, kterou velmi často využíváme pro dopolední pobyt venku. Mateřskou školu tvoří prozatím tři věkově smíšené třídy dětí od 3 do 7 let – Hvězdičky, Sluníčka a Motýlci.

Třída Motýlci je umístěna na odloučeném pracovišti v budově Základní školy Zeiberlichova 49. Předpokládaný přesun do nově vzniklé budovy na ulici Melatín je v únoru roku 2022, kde dojde k otevření školní kuchyně a od září 2022 se otevřou další dvě oddělení. Zmíněné dvě třídy (Sluníčka a Hvězdičky) se nacházejí na adrese Síčka 1a.

A dál ...

Aktuálně nám stravu pro našich 71 dětí zajišťuje Základní škola Zeiberlichova. Od září roku 2022 je předpokládaná kapacita naší Mateřské školy 127 dětí. Stravu si již budeme zajišťovat sami. Našim dětem se snažíme dát individuální péči dle jejich potřeb. Pravidelně zaznamenáváme jejich silné i slabé stránky, vše konzultujeme s rodiči a snažíme se rozvíjet jejich schopnosti i dovednosti a neustále je posouvat kupředu.

S dětmi se během školního roku pravidelně zúčastňujeme výukových programů, zábavných cvičení, divadel, představení, pořádáme batůžkové dny apod. Opravdu se snažíme, aby se u nás každé dítě cítilo v bezpečí a snadno navázalo kontakt s ostatními vrstevníky. Plně si uvědomujeme naši důležitou roli první organizace pro dítě, kterou navštěvuje bez rodičů a vytváří si první kontakty s autoritou, vrstevníky, cizím prostředím, postoje k životu, žebříčky hodnot a další důležité schopnosti i dovednosti. Rádi budeme vašemu dítěti v tomto období nápomocni.

Náš tým

stano

Ing. Adriana Staňo / Ředitelka MŠ

Energická, komunikativní a optimistická ředitelka mateřské školy, která řídí chod celé organizace.
hubelova

Věra Hübelová / Učitelka

Precizní a milá paní učitelka ve třídě Sluníček, co má ráda pořádek.
bejlovcova

Ivana Bejlovcová / Učitelka

Optimistická, kreativní a komunikativní paní učitelka ve třídě Hvězdiček.
burgetova

Petra Burgetová / Učitelka

Kreativní, klidná a empatická paní učitelka ve třídě Sluníček.
kotolova

Barbora Kotolová / Učitelka

Nejmladší člen našeho týmu, který vyniká nádherným zpěvem a empatickým vedením dětí ve třídě Hvězdiček.
lengalova

Jitka Lengálová / Učitelka

Optimistická, komunikativní a aktivní paní učitelka ve třídě Motýlků.
grundelova

Lenka Gřundělová / Učitelka

Usměvavá, komunikativní a vstřícná paní učitelka ve třídě Motýlků.
profile

Eva Krejčí/ Provozní

Dalším členem je naše paní provozní zajišťujícíčistotu a výdej stravy v obou budovách naší MŠ.
profile

Kateřina Špačková / Školnice

Naše úžasná paní školnice, která se nezalekne žádné práce, má velmi ráda děti a je nedílnou součástí našeho kolektivu.