Vítejte v naší mateřské škole

Naše mateřská škola se nachází na okraji města Brna v Soběšicích. Soběšice tvoří nejsevernější část brněnské městské části Brno-sever, leží na rozsáhlém lesnatém hřebenu, který vybíhá z Drahanské vrchoviny do brněnské kotliny mezi údolími Svitavy a Ponávky. Protéká zde Soběšický potok, který klesá do údolí, které se napojuje na údolí potoka Melatín a posléze ústí do Svitavy v Bílovicích.

V mateřské škole Síčka byl zahájen provoz v jedné třídě 1. 6. 1953. Od 1. 1. 2003 se mateřská škola stala součástí právního subjektu Základní škola a Mateřská škola Brno, Zeiberlichova 49. Od 1. 9. 2021 vznikl samostatný subjekt MŠ Síčka 1a, příspěvková organizace.

Škola je zapojena do programu ERASMUS+ a je členem konsorcia statutárního města Brna.

Troška historie

V roce 2006 byla provedena rekonstrukce budovy MŠ a rozšíření o jednu třídu v půdní vestavbě, kapacita školy byla 2×20 dětí. Od 1. 9. 2008 byla zřízena další třída v budově ZŠ pro 19 dětí. Od 1. 10. 2009 byl navýšen počet dětí v budově MŠ Síčka na 2×25 dětí a od 1. 9. 2013 na 2×26 dětí. Od 1. 9. 2016 byl počet dětí v budově MŠ Síčka 2×25 a od 1. 9. 2018 2×26 dětí.

Celková kapacita mateřské školy byla k 31. 8. 2022 71 dětí. Od dubna 2022 se přestěhovala třída ze ZŠ Zeiberlichova do nově postavené budovy MŠ Síčka – pracoviště Dohnalova 63. Další dvě třídy jsou v provozu od září 2022. Aktuální celková kapacita MŠ je tedy od 1. 9. 2022 3×25 dětí na pracoviště Dohnalova a 2×26 dětí na pracovišti Síčka 1a. Celkem 127 dětí.

Naše třídy

Mateřská škola je od 1. 9. 2022 pětitřídní. Dvě třídy Hvězdičky a Sluníčka jsou na pracovišti Síčka, kde jsou součástí interiéru samostatné ložnice a jídelna. Další tři třídy Motýlci, Berušky a Slůňata jsou na pracovišti Dohnalova 63, součástí je i ložnice. Strava je od 1. 9. 2022 připravována v kuchyni MŠ pracoviště Dohnalova 63 a převážena 2x denně na Síčku 1a.

Obě budovy MŠ mají velké školní zahrady, které jsou využívány k pohybovým aktivitám dětí. V naší mateřské škole panují přátelské vztahy, a to má vliv na celkovou atmosféru klidu a pohody nejen dětí, ale i kolektivu zaměstnanců. O dobré pověsti naší mateřské školy svědčí velký zájem o umístění dítěte. ŠVP je sestaven tak, aby respektoval hlavní cíle předškolního vzdělávání. Snaha o vytváření rodinného prostředí pro děti je našim hlavním cílem.

Náš tým

stano

Ing. Adriana Staňo /Ředitelka MŠ na MD

Ředitelka mateřské školy na mateřské dovolené.
079A1674_pp kopie_o

Lucie Ducháčová, Dis. / Ředitelka MŠ

Energická a komunikativní ředitelka mateřské školy.
bejlovcova

Ivana Bejlovcová / Zástupce ředitelky MŠ

Optimistická, kreativní a komunikativní paní učitelka ve třídě Hvězdiček.
lengalova

Jitka Lengálová / Učitelka

Optimistická, komunikativní a aktivní paní učitelka ve třídě Motýlků.
grundelova

Lenka Gřundělová / Učitelka

Usměvavá, komunikativní a vstřícná paní učitelka ve třídě Motýlků.

Eva Krejčí / Provozní

Dalším členem je naše paní provozní zajišťujícíčistotu a výdej stravy v obou budovách naší MŠ.
079A9714_pp_o

Petra Lerchová / Učitelka

Empatická a hravá paní učitelka ve třídě Sluníček. Miluje tanec, zpěv a hru na klavír.
079A1417_pp_o

Ing.Ludmila Suchá / Učitelka

Laskavá, trpělivá a důsledná paní učitelka ve třídě Hvězdiček.

Mgr. Magdaléna Pekalová/ Učitelka

Aktivní, milá a plná nápadů paní učitelka ve třídě Sluníček.
079A1652_pp_o

Mgr. Ester Wernerová, Dis. / Učitelka

Optimistická a usměvavá paní učitelka ve třídě Berušek. Má ráda hudbu a tanec.
079A1667_pp_oo

Bc. Šárka Minaříková, DiS. / Učitelka

Milá a zodpovědná paní učitelka ve třídě Berušek. Má ráda sport a zvířata.
079A1659_pp_o

Bc. Markéta Matoušková, Dis. / Učitelka

Přátelská, sportovně založená a kreativní paní učitelka ve třídě Slůňat

Martina Klásková / Asistentka

Klidná, milá a přátelská paní asistentka ve třídě Slůňat.

Jana Dišková / Provozní

Milá, usměvavá, pečlivá paní provozní na budově Dohnalova

Ivana Vejrostová / Provozní

Energetická, milá a pečlivá paní školnice.
muz

František Tlučhuba / Vedoucí kuchyně

Vedoucí kuchyně, který se stará o chod naší kuchyně a vyvážený jídelníček.
muz

Jan Bajtek / Kuchař

Šikovný kuchař, který nám připravuje chutná jídla s láskou.

Eva Hesová/Pomocná síla

Milá, šikovná paní pomocná v kuchyni,která je k ruce panu kuchařovi.

Zdeňka Faltýnková/Kuchařka

Šikovná kuchařka, která doplňuje tým v kuchyni a připravuje jídla pro naše děti.